
- Rafia
- Włóczki
- Druty i szydełka
- Akcesoria do torebek
- Sznurki bawełniane
- Akcesoria do wyrobu koszyczków i puff
- Lamówki Taśmy Gumy
- Akcesoria do amigurimi
- Akcesoria do espadryli
- Akcesoria inne
- Aplikacje / naszywki / guziki / metki
- Wzory /Projekty/Zestawy do wzorów i projektów
- Pompony
- Pudełka prezentowe
- Bony podarunkowe
- Magicloop knitwear
- Szkolenia
- OUTLET
Nowości
Promocje








Szoperka arbuzowa ze sznurka -jak ja zrobić na szydełku ?
Torebka na szydełku w 20-30 min ? Czemu nie? - jak zrobić torebkę w mniej niż godzinę?
Torebka ze sznurka bawełnianego 3 mm,z podszewką i na zamek :-) jak ją zrobić na szydełku ?
Torebka Messy Puff Bag -jak ją zrobić?
Jak zrobić na szydełku torebkę #longmessypuffbag?



Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Skórzana klapka do torebki 20 cm x 20 cm, kolor kamel wąż, złote okucia
towar niedostępny






Opis
Doskonałe wykończenie do Twojej dzierganej torebki lub plecaka:-)
Klapka ma dwa ozdobne paski, ale zapina się na magnesy, które za pomocą nitów są przymocowane od wewnętrznej strony, a drugą część zapięcia mocuje się na torebce.
Klapę przyczepia się do torebki szydełkiem lub igłą metalową tępą
długość/szerokość : 20 cm x 20 cm (mierzona z paskami ma 27 cm)
materiał: skóra jucht 2-3 mm
średnica otworu : 4-5 mm
wykończenie: naturalne
Certyfikat CE: skóra wyprawiana bez chromowo
Taki Pompon do produkcji wykorzystuje tylko naturalne skóry o najwyższej jakości wszystkie skóry garbowane są metodą bez chromową i pochodzą z Polski. Skóra naturalna jest jednym ze szlachetniejszych materiałów, z którego powstają piękne i trwałe przedmioty. Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita.
Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o autentyczności skórt. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia i ze względu na swoją naturę nie podlegają reklamacji.
JUCHT / CRUST - skóra juchtowa należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych ze skór. Niemalowana o naturalnym kolorze piasku. Porównywana jest do surowego drewna – z czasem nabiera lekko cieplejszego koloru, potem staje się miodowa, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeje się powoli i nierzadko służy kilku pokoleniom ponieważ jest bardzo wytrzymała.
Czemu skóra ?
Skóra jest jednym z najstarszych naturalnych materiałów docenianych już przez naszych przodków. Ubrania, koce i oczywiście buty zrobione były ze skór zwierzęcych. Ponieważ jednak skóra jest jednym z najbardziej podatnych na psucie materiałów, szybko zaczęto opracowywać odpowiednie metody stabilizacji skór zwierzęcych, dzięki czemu są one bardziej trwałe. Ten proces nazywa się garbowaniem.
Zazwyczaj wyróżnia się chemiczne i naturalne procesy garbowania. Najbardziej popularne, a zarazem kontrowersyjne garbowanie, ze względu na jego powszechne zastosowanie w przemyśle mody, jest garbowanie chromowe. Jest ono wykorzystywane w 85% światowej produkcji skóry, co oznacza, że w większości przypadków skóra nie jest już produktem naturalnym. Według ekspertów stosowanie soli chromu jest szkodliwe dla zdrowia jak i środowiska. Pomimo tych istotnych wad, jest to nadal najczęściej stosowana metoda w przemyśle mody, głównie dlatego, że jest ona szybsza i tańsza. Ponadto dalsza obróbka jest znacznie łatwiejsza i wymaga mniejszego doświadczenia.
Garbowanie roślinne jest naturalnym sposobem przetwarzania skór zwierzęcych bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Surowe skóry zwierząt są garbowane w celu ich stabilizacji i przygotowania do dalszego przetwarzania otrzymanej skóry. Tanina jest zawsze garbnikiem roślinnym w garbowaniu roślinnym. W tym procesie wykorzystuje się garbniki naturalnie występujące, jak na przykład gałęzie, korę, strąki, a w niektórych technikach nawet owoce.
Taninę uzyskaną z odpowiedniego drewna dodaje się do wypełnionego wodą dołu wraz ze skórami. W tej kąpieli pozostają one aż zostaną dodane do innych kąpieli o wyższym stężeniu garbników. W celu dalszego garbowania są one ponownie umieszczane w dołach z garbnikami, które są wymieniane w regularnych odstępach czasu. Na sam koniec skóra odkładana jest na kilka dni, aby całkowicie utrwalić garbowanie.
Skóry roślinnie garbowane znaczącą różnią się od skóry chromowych. Proces garbowania przy użyciu roztworu soli chromu jest mniej czasochłonny i znacząco obniża koszty produkcji, jednakże może mieć szkodliwy wpływ na organizm, gdyż użyty w tym procesie chrom (VI stopień utleniania) jest toksyczny.
Dane techniczne
Kolor dominujący | beżowy |
Opinie o produkcie (0)
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Produkty powiązane





Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. W celu zapewnienia kultury treści prowadzimy moderację opinii. Opinie mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.